Mirsevini

Keni hapur Web faqen e kolegjit “Aga Xhite” nė Ferizaj dhe tė Njėsisė sė tij – kolegjit “Universum” nė Prishtinė, njė dritare tė njė etape tė re tė edukimit dhe arsimit tė reformuar shqip nė Republikėn e Kosovės.

Mirė se vini nė Kolegjin e Parė Kosovar, i cili ju ofron njė alternativė mė tė mirė pėr shkollimin Tuaj; njė qasje nė njė mjedis tė ri, ku ofrohet mundėsi pėr zhvillimin e personalitetit Tuaj pėr t’u bėrė mendimtarė kritikė e tė lirshėm, jo vetėm nė mjedisin shkollor; ku vlerėsohen opinionet Tuaja; ku  respektohet personaliteti Juaj!

Suat Berisha, Kryetar i Kėshillit Drejtues

VIDEO
MANUALI PËR PRINDËR (.PDF)